Mezoterapia igłowa pistoletem Mezo-Gun
Mezoterapia igłowa polega na precyzyjnym wprowadzeniu preparatu w głąb skóry poprzez punktowe wstrzykiwanie igłą. Ma na celu widoczną poprawę jakości skóry, spłycenie zmarszczek i bardzo mocne nawilżenie.
W Perfect Contour w Stalowej Woli zabiegi mezoterapii igłowej wykonujemy za pomocą specjalistycznego pistoletu Meso-Gun. Dzięki temu mamy gwarancję bardzo precyzyjnego i równomiernego podania preparatu na całym obszarze zabiegu oraz zdecydowane zmniejszenie bólu klienta i skrócenie czasu wykonywania zabiegu.
Mezoterapia igłowa pozwala na wprowadzenie substancji aktywnych takich jak kwas hialuronowy, sole mineralne, witaminy, krzemionka organiczna, które wpływają na proces przebudowy skóry stymulując komórki do regeneracji.
Efekty po mezoterapii igłowej:
- skóra odmłodzona i ujędrniona – zmniejszą się płytsze zmarszczki oraz zwiotczenia,
- nawilżenie i odżywienie przez uzupełnienie witamin oraz minerałów,
- rozjaśniona i rozświetlona cera, a jej koloryt zostanie wyrównany.
Zalety kuracji:
- poprawa kondycji skóry zauważalna już od pierwszego zabiegu,
- indywidualne podejście – koktajle dobrane w zależności od potrzeb cery, problemu i oczekiwań pacjenta,
- wielokierunkowe działanie zależne od zastosowanego koktajlu,
- duża skuteczność zabiegów,
- krótki czas gojenia – około kilku dni,
- minimalne ryzyko alergii.
Częstotliwość wykonywania zabiegów:
Dla najlepszych efektów należy wykonać 3 zabiegi co 2 tygodnie. Następnie zaleca się przeprowadzenie dwóch kolejnych zabiegów w odstępach miesięcznych. Po wykonaniu takiej serii i efekty utrzymują się nawet przez dwa, trzy lata. Warunkiem jest jednak właściwa pielęgnacja skóry. Warto także raz na 3 miesiące wykonać zabieg podtrzymujący.
Po zabiegu:
Mezoterapia igłowa może być przeprowadzana o każdej porze roku. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, może wystąpić niewielki obrzęk, drobne siniaki oraz wyczuwalne niewielkie grudki. Objawy te ustępują zazwyczaj po ok. 2-5 dniach. Bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się nakładania makijażu (co najmniej 24 godziny). Nie należy korzystać z sauny, solarium, basenu oraz ćwiczyć intensywnie przez okres do 5 dni. Zalecane jest unikanie bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie UV oraz stosowanie kremów z filtrem SPF 50 + do czasu wygojenia się skóry.
Niektóre przeciwwskazania:
- ciąża oraz okres karmienia piersią,
- choroba nowotworowa,
- choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze skóry oraz wszelkie stany zapalne,
- niewyrównana cukrzyca,
- alergie na składniki stosowanego preparatu,
- nie należy zażywać niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. aspiryny, polopiryny oraz leków przeciwkrzepliwych, przynajmniej na siedem dni przed planowanym zabiegiem.
O rodzajach i różnicach w mezoterapii przeczytasz TUTAJ.
Filorga NCTF 135HA
Do zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystujemy sztandarowy produkt marki Filorga NCTF 135HA. Jest to koktajl, który wyróżniony został prestiżową nagrodą „Perła Dwudziestolecia Dermatologii Estetycznej”, przyznawaną z okazji 20-lecia Stowarzyszenia produktom, które od co najmniej kilkunastu lat cieszą się zaufaniem Lekarzy. WIĘCEJ

Filorga NCTF 135 HA to produkt do mezoterapii przeciw starzeniu się skóry, mającej na celu biorewitalizację i nawilżenie zmęczonej, matowej skóry oraz wygładzenie powierzchownych zmarszczek.
CHARAKTERYSTYKA SKŁADU:
Znakomicie opracowany skład chemiczny zapewnia wysoka jakość zabiegów i uzyskanie pożądanych efektów u pacjenta.
Kwas hialuronowy 5MG/ML – Posiada właściwości higroskopijne, ma zdolność pochłaniania dużych ilości wody, zwiększa proliferację komórkową i przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych. Odpowiada za utrzymanie prawidłowej równowagi wiskoelastycznej skóry i naskórka.
13 witamin:
Witamina A przyspiesza odnowę komórkową przez regulację procesów keratynizacji i gojenia.
Witamina B wpływa na metabolizm niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych zapewniających skórze równowagę biologiczną.
Witamina C zwiększa syntezę kolagenu i elastyny w fibroblastach.
6 składników mineralnych: Spełniają w organizmie różnorodne funkcje. Stanowią podstawowe składniki układu kostnego, są niezbędne do budowy i pracy enzymów i hormonów, regulują gospodarkę wodnoelektrolitową ustroju.
6 koenzymów: Przyspieszają przemiany metaboliczne przez obniżanie energii wymaganej do aktywacji reakcji biochemicznych. Zwiększają tempo odbudowy tkanek.
5 kwasów nukleinowych – Kwasy nukleinowe umożliwiają regulację syntezy białek.
2 czynniki redukujące – Reaktywne substancje, które łatwo gubią 1 lub więcej elektronów. Dzięki temu hamują procesy wolnorodnikowe w komórkach skóry i naskórka .
23 aminokwasy – Podstawowe składniki budujące białka, m.in. kolagen i elastynę.