Loading...

Kriolipoliza kriolpol HT®

Kriolipoliza to metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Ochłodzone komórki tłuszczowe przechodzą tzw. „kontrolowaną śmierć” i stopniowo eliminowane są z organizmu, za sprawą normalnych procesów metabolicznych organizmu, zbliżonych do eliminacji tłuszczu z żywności.

Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy.

Sposób działania:

Przed zabiegiem:

KRIOLIPOLIZA2

W trakcie zabiegu:

Poprzez zassanie i zmrożenie fałdu tkanki tłuszczowej wprowadzamy do niej zimno w sposób selektywny i kontrolowany w celu uzyskania przez określony czas temperatury poniżej 10°C na poziomie komórek tłuszczowych.

KRIOLIPOLIZA3

Po zabiegu:

1-2 dzień – początek procesu zapalnego. Pod wpływem niskiej temperatury, lipidy wypełniające komórki tłuszczowe ze stanu ciekłego, przechodzą w stały – ulegają krystalizacji, a zjawisku temu towarzyszy wzrost objętości komórki. Gdy błona komórki ulegnie uszkodzeniu w komórce ustają procesy życiowe.

KRIOLIPOLIZA4

2-7 dzień – intensywnie rozwija się zapalenie tkanki podskórnej

Maksimum procesu zapalnego następuje ok. 15 dni po zabiegu. W tym czasie komórki tłuszczowe rozpoczynają już proces stopniowej redukcji wielkości.

KRIOLIPOLIZA5

W okresie 15 do 30 dni po zabiegu ustępuje zapalenie, po którym zachodzi proces usuwania komórek tłuszczowych z organizmu.

W rezultacie dochodzi do zmniejszenia podskórnej tkanki tłuszczowej.

KRIOLIPOLIZA6

Ostateczny efekt

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej jest w pełni widoczny po upływie 2-3 miesięcy i co najważniejsze, zamrożone komórki tłuszczowe w 100% zostają usunięte z organizmu i nie podlegają regeneracji.

Dla kogo kriolipoliza?

Tę metodę szczególnie poleca się osobom, które mimo aktywnego trybu życia nie mogą sobie poradzić z wałeczkami tłuszczu na brzuchu, udach czy biodrach. Zabieg jest najczęściej stosowany w czterech obszarach: na brzuchu, plecach (boczkach) i tzw. bryczesach, czyli dolnej partii bioder , górnej partii ud i ramionach. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że nie jest to metoda do walki z otyłością.

KRIOLIPOLIZA7