Loading...

Jak poradzić sobie z przesuszoną skórą?

3 lipca 2023
Udostępnij post:
Jak poradzić sobie z przesuszoną skórą?

Około 75% moich klientek skarży się na problemy z przesuszoną skórą. Przeważnie są to panie, które regularnie stosują różnego rodzaju kremy nawilżające, oleje czy suplementy a mimo tego nie widzą poprawy. Rzeczywiście przywrócić skórze odpowiedni stan nawilżenia nie jest łatwo, ale na szczęście nie jest to niemożliwe.

Czynniki powodujące przesuszanie skóry

Nikogo na pewno nie zdziwi fakt, że niekorzystnie na naszą skórę wpływają niskie temperatury, klimatyzacja, czy ogrzewanie, ale oprócz tego na stan naszej cery negatywnie działają:

– promienie UV
– picie zbyt małej ilości wody
– dieta uboga w produkty z witaminą A np. marchewka, jarmuż, szpinak
– zbyt długie kąpiele, które uszkadzają warstwę ochronną skóry (płaszcz hydrolipidowy)
– środki chemiczne
– wiek – z czasem (szczególnie po 45. roku życia) poziom kwasu hialuronowego, który odpowiada za nawilżenie skóry zaczyna gwałtownie spadać .

Przesuszona skóra szybciej się starzeje

Problem suchej skóry  nie ogranicza się tylko do miejscowego dyskomfortu i  nieestetycznego wyglądu. Przesuszona skóra ma osłabioną warstwę ochronną, czyli wszystkie czynniki zewnętrzne działają mocniej np. promienie UV, a co za tym idzie łatwiej powstają przebarwienia, elastoza, zmarszczki, czy naczynka.  Skóra szybciej się starzeje. Traci jędrność,  elastyczność.

Sposoby na suchą skórę

Pierwsza i najprostsza zasada to: nie żałujmy sobie kremu!
Druga: dbajmy o skórę w nocy!

To znaczy, że nocą skóra uruchamia swoje procesy regeneracyjne i to właśnie w tedy potrzebuje najwięcej składników.  Jednak, żeby podane w naszym kremie substancje mogły przedostać się w głąb skóry potrzebują do tego aż ok. 6 godzin. Dlatego nakładana warstwa kremu musi być gruba. Dodatkowo taka powłoka stworzy okluzję, która będzie zapobiegać odparowywaniu wody ze skóry.

Oprócz tego nawilżyć skórę pomogą poniższe zabiegi gabinetowe:

  1. Infuzja tlenowa – mój faworyt! Metoda nieinwazyjna, przyjemna i niesamowicie skuteczna. Polega na wtłaczaniu składników aktywnych (w tym 3 rodzajów kwasu hialuronowego)
    w głąb skóry za pomocą sprężonego, czystego tlenu. Zatem oprócz nawadniania
    i regenerowania mamy jeszcze dotlenianie. Efekty są zdumiewające – skóra staje się jędrniejsza, nawilżona, rozświetlona, zmarszczki spłycone. A na dodatek zabieg dedykowany jest każdemu, nawet kobietom w ciąży i karmiącym. Swoim klientkom często wykonuję ten zabieg  także prewencyjnie przed urlopem jako zabezpieczenie skóry przed słońcem, słoną wodą, wiatrem.
  2. Kwas migdałowy – pobudza naskórek do regeneracji. I tworzy nowy naturalny czynnik nawilżający. Skóra złuszczona kwasem migdałowym staje się jaśniejsza, wygładzona
    i nawilżona
  3. Oksybrazja – poprzez delikatne złuszczanie naskórka za pomocą sprężonej soli fizjologicznej nawadniamy i dotleniamy skórę. Pobudzamy cyrkulację krwi. Zabieg dedykowany jest wszystkim osobom, nawet z najbardziej wrażliwą cerą. Można go wykonywać o każdej porze roku.

dermaOxy, infuzja tlenowa, stalowa wola
Efekt nawilżenia i spłycenia zmarszczek w okolicy oka po jednym zabiegu infuzji tlenowej DermaOxy.

Inne artykuły na naszym blogu