Loading...

Jak skutecznie walczyć z rozstępami?

14 października 2023
Udostępnij post:
Jak skutecznie walczyć z rozstępami?

Ostatnio coraz więcej klientek pyta mnie o skuteczną metodę pozbycia się rozstępów. Co ciekawe większość z nich korzystała już z różnych dostępnych na rynku metod, ale żadna z pań nie była w pełni zadowolona z efektów. Powód? Zbyt słabe i płytkie działania. Na szczęście istnieje radiofrekwencja mikroigłowa – przez wielu znanych specjalistów i również przeze mnie uznana za najlepszą dotychczas metodę do walki z rozstępami.

Wygląd i przyczyny powstawania rozstępów

Jak wyglądają rozstępy każdy wie: białe lub czerwone ubytki w postaci prążków, najczęściej występujące na udach, pośladkach, brzuchu, piersiach i plecach. Ze statystyk wynika, że ma je ok. 70% kobiet i 40% mężczyzn zatem problem dotyczy większości z nas. Gdy skóra narażona jest na zbyt duże rozciąganie w zbyt krótkim czasie np. podczas ciąży, szybkiego wzrostu w przypadku młodzieży, lub zwiększania masy ciała dochodzi do zerwania włókien kolagenowych i elastylowych. Do takiego stanu przyczyniają się także hormony (nadmiar kortyzolu i estrogenu). Przeważnie rozstępy powstają z obu tych przyczyn na raz.

Jakie rozstępy można usunąć?

Jeszcze do niedawna usunięcie białych, zanikowych rozstępów było niemożliwe. Osoba z rozstępami na ich zminimalizowanie miała tyle czasu ile prążki utrzymywały się w kolorze czerwonym, czyli ok. rok lub dwa. Teraz dzięki frakcyjnej RF mikroigłowej możemy działać na każdy rodzaj rozstępów, niezależnie od tego jak dawno one powstały i gdzie się znajdują. Może się zdarzyć tak, że pewne zmiany są nieodwracalne – w rozstępach nie ma w ogóle zdrowej tkanki – w tedy zabieg nie podziała, ale do tej pory jeszcze nigdy nie miałam w gabinecie takiego przypadku. Zazwyczaj bardzo zadowalające efekty widać już po pierwszym zabiegu.

Jak przebiega zabieg?

Kiedy wykluczymy wszystkie ewentualne przeciwwskazania obszar poddawany zabiegowi znieczulamy za pomocą kremu z lidokainą. Po ok. 40 minutach przechodzimy do działania. Jednorazową, sterylną głowicą wyposażoną w 25 pozłacanych mikroigieł, które automatycznie się wysuwają nakłuwamy rozstępy. Każde miejsce kłujemy trzy razy, na trzech różnych głębokościach od najgłębszej 3,5mm do najpłytszej 1,5mm. W momencie gdy igły są wkłute emitowane są fale radiowe, które bardzo intensywnie podgrzewają skórę na całej długości igieł. Takie działanie stanowi bardzo mocny impuls, który stymuluje fibroblasty tak, aby zaczęły produkować nowe włókna elastylowe i kolagenowe. Zabieg jest bardzo precyzyjny dlatego wysyłamy impuls dokładnie tam gdzie jest taka potrzeba, w sam środek ubytku. W rezultacie głębokie rozstępy na nowo zaczynają się nadbudowywać. Na koniec dany obszar smarujemy serum przyspieszającym gojenie i gotowe. Na efekty czekamy od 1 do 4 miesięcy. Zabieg można wykonać raz lub w serii 1-3 zabiegów.


Brzuch w trakcie zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej SecretRF (zdjęcie własne)

Co jest gwarancją sukcesu?

Tak jak wyżej wspominałam sukces osiągamy dzięki możliwości wkłucia igły aż na 3,5mm! Wcześniej żadna metoda nie zapewniała aż takiej głębokości. Dodatkowo precyzja i pozłacane igły. To wszystko gwarantuje tylko i wyłącznie najlepszej jakości sprzęt na co szczególnie chciałabym zwrócić uwagę. Na rynku jest wiele różnego rodzaju urządzeń z czego jakieś 80% pochodzi z Chin i nie ma żadnych atestów. Oczekiwane rezultaty oraz 100% bezpieczeństwa zapewni nam jedynie aparatura przetestowana, spełniająca wszystkie normy i wykonana z odpowiednich materiałów. Ja osobiście pracuję na urządzeniu SecretRF, które m.in. posiada medyczny certyfikat CE.

Efekty

Moje klientki, szczególnie te, które z rozstępami walczą od dawna za pomocą innych metod już po pierwszym zabiegu frakcyjną RF mikroigłową widzą znaczną poprawę. Zdarza się, że otrzymuję wiadomości z podziękowaniami i z niedowierzaniem. Stare i głębokie rozstępy po pierwszym zabiegu ulegają przeważnie ok. 20% poprawie(!), dlatego w takich przypadkach polecam powtórzyć zabieg dwa, trzy razy. Płytsze rozstępy po jednym zabiegu są mniejsze nawet o 80%! Jest to nieosiągalne za pomocą innych metod.

Inne artykuły na naszym blogu